A.N.I.A.R. - “Numai impreuna vom reusi !”

Asociatia Nationala a Instructorilor Auto din Romania. Str.Horia Macelariu, Nr.23-25, Sector 1, Bucuresti, Tel : 0722.748.647; Fax: 0318.155.806; E-mail: dmarciulescu50@yahoo.com

Remember "Legea 218 din 02.06.2009"

Distribuiţi
    Kramer

Puncte : 144
    Data de inscriere : 11/03/2010

Remember "Legea 218 din 02.06.2009"

Mesaj  Kramer la data de Mier Iun 02, 2010 2:42 pm

Iata ca a trecut un an de la data aparitiei acestei legi care, daca stam bine sa ne gandim in urma unei mici analize putem vedea in jurul nostru cum unii dintre noi au iesit de pe piata, nu neaparat rai, evazionisti cum au fost numiti in acele clipe, chiar si cei buni care nu au putut face dovada celor "3 ani cu norma intreaga". Eu am ramas ce-i drept, printre cei care si-au continuat si isi continua activitatea, cu unele sacrificii si din mai multe motive care nu tin neaparat din considerente materiale ci pentru simplu fapt ca a inceput sa-mi placa ceea ce fac, imi place sa-mi ocup timpul invatandu-i pe altii, nu neaparat sa conduca.... Insa ma simt ca un copil supravegheat de parinti neavand voie sa parasesc curtea casei.Inainte ma puteam juca si printre vecini, acum NU, NU MAI AVEM VOIE, suntem ingraditi, spun aceste lucruri pentru ca lucrand ca angajat la scoala nu mai poti face chiar ce doresti, nu neaparat sa furi sau sa fii controlat, ma refer la faptul ca puteam face ore si sambata si duminica eram liber sa-mi fac programul ca independent fiind. Basketball
    Si din cate am inteles lucrurile nu se vor opri aici vor mai fi o serie de schimbari care intradevar vor suprima pe cei care au reusit sa treaca de primul filtru al acestei legi controversate. Dupa liniste, furtuna!....... scratch

Subiecte similare

-

Acum este: Vin Noi 24, 2017 11:19 am