A.N.I.A.R. - “Numai impreuna vom reusi !”

Asociatia Nationala a Instructorilor Auto din Romania. Str.Horia Macelariu, Nr.23-25, Sector 1, Bucuresti, Tel : 0722.748.647; Fax: 0318.155.806; E-mail: dmarciulescu50@yahoo.com

Petitie: "Instructorii auto independenti catre guvern"

Distribuiţi
    Kramer

Puncte : 144
    Data de inscriere : 11/03/2010

Petitie: "Instructorii auto independenti catre guvern"

Mesaj  Kramer la data de Joi Apr 29, 2010 11:14 am

Instructorii auto independenti catre guvern

09/08/2009

De ce Ministerul Transporturilor si ARR obliga prin lege ca un instructor auto poate deveni independent cu PFA doar daca se angajeaza timp de trei ani la o scoala de soferi? Credeti ca aceasta reglementare va stopa numarul de accidente pe sosele? Eu cred ca niciodata... Eu sunt sofer profesionist, am toate categoriile si dovada ca am lucrat ca profesionist. Anul acesta am dorit sa devin instructor independent si am aflat cu stupoare ca trebuie sa muncesc 3 ani la o scoala ca instructor ca sa pot deveni independent. De ce nu faceti o diferentiere vizavi de experienta, am peste 2.000.000 de km facuti fara accidente rutiere si vine Ministerul sa-mi impuna experienta 3 ani la o scoala. E strigator la cer... Imi ingraditi dreptul la munca si la concurenta, e neconstitutional ceea ce faceti d-voastra, guvern si minister al transporturilor, deoarece calitate nu veti obtine prin aceasta lege pentru ca daca ARR atesta instructori din afara domeniului transporturi si face din ospatar instructor auto, nu cred ca veti rezolva astfel problema. Nu puteti obliga sa fiu sclavul unei scoli de soferi timp de 3 ani, ca sa pot deveni independent.

Autor: autorul a ales ca aceasta informatie sa nu fie publica
    Vezi semnaturile pentru petitia: Instructorii auto independenti catre guvern http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/instructorii_auto_independenti_catre_guvern-p44614046.html

Acum este: Mier Sept 20, 2017 6:14 pm