A.N.I.A.R. - “Numai impreuna vom reusi !”

Asociatia Nationala a Instructorilor Auto din Romania. Str.Horia Macelariu, Nr.23-25, Sector 1, Bucuresti, Tel : 0722.748.647; Fax: 0318.155.806; E-mail: dmarciulescu50@yahoo.com

"NO NAME"

Distribuiti

Kramer

Puncte : 144
    Data de inscriere : 11/03/2010

"NO NAME"

Mesaj  Kramer la data de Mier Apr 21, 2010 12:03 pm

In urma materialului video de la celebra confruntare mi-am permis ca orice internaut din pura curiozitate sa vad si eu printre altele cine ne hotarasc destinele. Am inceput prin a tasta pe motorul de cautare GOOGLE nume sau orice ar putea fi legat de acestia. Tin sa va reamintesc ca ceea ce am facut este sub incidenta unor legi care imi permit totodata sa vad ce hram poarta respectiva persoana in concluzie nu constituie un secret ce am sa va scriu. Sincer sa fiu ma asteptam sa fiu inundat de o multitudine de informatii despre acel ceva sau cineva dar m-am inselat, m-am lovit de un zid care nu se limita decat la cate ceva legat de activitatea respectivului dar in mica parte, nu prea pronuntat ajungand la concluzia ca un lucru sau cineva oricat de mic ar fi iti poate crea o mare problema. Nu aceasta in sine este problema, daca stam bine sa ne gandim ca orice entitate care are viata aceasta trebuie hranita, deci problema este cu acel care o hraneste, care o intretine si nu cu marimea acestei entitati, pentru un om normal aceste lucruri sunt lesne de inteles. Am cautat si am aflat cateva aspecte din viata acestora, deloc rusinoase, in schimb lipseau acele verigi care sa faca legatura cu ceea ce acestia intreprind acum. M-am gandit sa le spun "NO NAME " in domeniu, recunosc ca si eu eram la inceput la fel, dar am muncit pentru a ma face oarecum cunoscut si chiar cautat pentru ca asa mi-am format clientela fiind onest, am invatat de la altii mai batrani ca mine ca uneori trebuie sa te dai la o parte si sa mai lasi de la tine daca...... vrei sa ajungi acolo unde ti-ai propus, in fine ma voi intoarce la acestia , pentru ca despre ei este vorba, scriindu-va ca le-am gasit numele prin articole sau in conjuncturi mai mult sau mai putin favorabile, as putea chiar sa afirm chiar deloc cu domeniul in care acestia si-au obtinut diplomele, chiar cu 12 clase fiind, dar sunt diplome. Sa nu va mirati ca lucrurile merg asa de prost odata ce cineva se pregateste intr-un anumit domeniu, face 5 ani de facultate, trece prin stresul examenelor, ca dupa aceea sa uite de fapt pentru ce s-a chinuit atata amar de vreme cand altceva ii face cu ochiul, acea tentatie pe care o voi numi pe scurt - AUTO- si tot ce se raporteaza la activitati conexe( scoli, transporturi, etc.)si care are ca rezultanta - BANUL - special am folosit acest termen deoarece am vrut sa scot in evidenta marimea si amploarea care a luat-o acest fenomen. Deci e vorba de interese si nimic mai mult asa ca nu imi voi mai racori degetele tastand si facandu-va sa intelegeti ce se intampla de fapt cand cu totii stim ca am fost lucrati. Voi incheia acest periplu prin a va scrie doua proverbe " E mai bine să fii deştept şi să nu fii apreciat decât să fii prost şi încrezut." si pentru ca tot suntem romani cu scuzele de rigoare desi nu eu am cugetat aceste vorbe dar m-am convins cumva de ele " Românul are 7 vieţi, dar moare de prost."
    Crying or Very sad

Acum este: Dum Feb 26, 2017 11:17 pm