A.N.I.A.R. - “Numai impreuna vom reusi !”

Asociatia Nationala a Instructorilor Auto din Romania. Str.Horia Macelariu, Nr.23-25, Sector 1, Bucuresti, Tel : 0722.748.647; Fax: 0318.155.806; E-mail: dmarciulescu50@yahoo.com

instructor autorizat

Distribuiţi

cristimanolescu

Puncte : 12
    Data de inscriere : 26/11/2010

instructor autorizat

Mesaj  cristimanolescu la data de Vin Noi 26, 2010 10:40 pm

salutari,
    sunt in proces cu ARR-ul si Ministerul Transporturilor pt ca in 2008 au refuzat sa mi elibereze autorizatia de instructor, dandu-mi in schimb un Registru unic in baza caruia am lucrat.
    Mai este cineva care s-a razboit cu ei?
    Va rog sa ma ajutati cu materiale.
    Va multumesc!
    Kramer

Puncte : 144
    Data de inscriere : 11/03/2010

Re: instructor autorizat

Mesaj  Kramer la data de Lun Noi 29, 2010 11:37 am

Domnule instructor, daca stau bine sa ma gandesc ati patit cam ce au patit toti cei care au incercat sa se "autorizeze" dupa 2007, printre care ma numar si eu.
    A.R.R. nu a mai eliberat autorizatii pentru instructori acestia fiind luati in custodie de primarii eliberandu-se autorizatie pentru P.F. pentru a desfasura aceasta activitate lucru care a dus mai tarziu la tot "circul din vara anului trecut". La toata urma toti lucram in acelasi mod cu registre unice, chitante, facturi, etc.,sub acelasi cod C.A.E.N. insa dupa cum ati observat A.R.R. nu recunoaste decat activitatea celor care au lucrat cu autorizatii eliberate de ei, si daca stau bine sa ma gandesc e normal acest lucru pentru ca problema nu a plecat de la ei ci de la cei care au emis la acea vreme unele modificari sau completari ale unor acte legislative permitand sa ne autorizam la primarii. De aici ni se trage totul, odata aparute, noile norme au eliminat de pe acest sector de activitate pe cei ce nu intruneau aceasta conditie, cea a autorizarii de catre A.R.R., eu cred ca mai multe raspunsuri va poate oferi chiar administratorul acestui forum sau il puteti contacta la datele afisate de pe sigla. Eu unul m-am saturat de acest subiect ba chiar am si uitat de el, mi-am rezolvat problema intre timp.Peace!

cristimanolescu

instructor autorizat

Mesaj  cristimanolescu la data de Lun Noi 29, 2010 3:25 pm

multumesc pt raspuns colegu...
    am luat legatura cu administratorul insa nu m-a ajutat deloc cu informatii.
    ciudat ca ar trebui sa fim solidari cu totii.
    eu la proces merg pe varianta ca la acea data am indeplinit toate conditiile de autorizare, am depus dosarul la ARR complet si ca actuala lege nu poate retroactiva.
    la urma urmei nu suntem noi vinovati ci ei.
    eram curioa daca alti colegi au castigat vreun proces asemanator.
    NU AR TREBUI SA RENUNTAM ASA USOR LA DREPTUL NOSTRU!!!
    ce mi pare rau este ca nu ne ajutam deloc intre noi, macar cu informatii
    o zi placuta!
    Admin
    Admin

Puncte : 284
    Data de inscriere : 07/03/2010
    Varsta : 66
    Localizare : Bucuresti

Raspuns

Mesaj  Admin la data de Mar Noi 30, 2010 12:54 am

Ati citit tot ce este postat aici pe forum si nu ati gasit informatiile solicitate.
    Daca doriti mai multe , contactati-ma la telefon.

cristimanolescu

proces cu ARR

Mesaj  cristimanolescu la data de Mar Noi 30, 2010 8:27 pm

vroiam doar sa aflu daca ceilalti colegi s-au judecat in spete asemanatoare si ce au rezolvat.
    haideti sa ne ajutam intre noi pt ca acesta este scopul acestui site.
    va multumesc
    Kramer

Mesaj  Kramer la data de Joi Dec 02, 2010 10:22 am

Da, s-au judecat si au fost pacaliti, se pare ca treaba a ramas "ca in tren", banii au circulat prin buzunarele celor care i-au reprezentat in actiunile lor fara nici un rezultat, timp pierdut , stres. Sa ne scrie cineva din cei care citesc pe aici ca are problema rezolvata in urma demersurilor care s-au facut in instanta si eu nu pot sa zic decat "Jos palaria!".Peace!
    Admin
    Admin

Puncte : 284
    Data de inscriere : 07/03/2010
    Varsta : 66
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  Admin la data de Joi Dec 02, 2010 12:01 pm

Domnule Cristi Manolescu,
    Au existat 17 colegi, uniti, de la Ploiesti, care au cheltuit sute de mil. vechi cu avocatii, au castigat la Curtea de Apel Ploiesti, iar la recursul facut la Inalta Curte de Casatie si Justitie de MTI, au pierdut.
    ARR a emis autorizatii, "unora", care s-au incadrat in prevederile respective doar de pe 03.03.2010 pana pe 13.04.2010 cand a aparut O.G.34/2010.
    Asa cum scrie d-l Kramer, a fost un excroc "avocat" din tara, care a profitat de "hotararea" de la Ploiesti si le-a luat banii la "unii" colegi, ca le rezolva "el" problema si au ramas colegii cu "buza umflata".
    Unii colegi, care aveau procese pe rol individuale din toata tara n-au mai continuat si rau au facut, daca au beneficiat de "hotatarea" de la Ploiesti.
    Alti colegi, au gasit "solutia" sa-si vanda masinile, fictiv, scolilor de soferi, ca sa poata lucra pana vor indeplini conditiile legale.
    Daca cititi toate "postarile" de pe acest forum intelegeti mai multe decat v-am sintetizat eu, gasiti inclusiv "hotararile" C.A. Ploiesti si a I.C.C.J. Buc.
    Ar fi bine asa cum v-am recomandat, sa luati legatura telefonica cu mine sa-mi spuneti situatia dvs. si cu siguranta veti afla mai multe.
    Este problema dvs. personala, dar poate nu este cazul sa va mai "manance" avocatii banii in continuare.
    Eu va urez succes, dar nu cred !

cristimanolescu

decizia ICCJ

Mesaj  cristimanolescu la data de Joi Dec 02, 2010 3:29 pm

nu gasesc motivarea hotararii ICCJ, nici macar pe site ul lor de la bucuresti.
    o are cineva?
    eu sunt incapatanat si o sa merg pana la capat si o sa va tin la curent.
    multumesc!

cristimanolescu

Mesaj  cristimanolescu la data de Mier Dec 15, 2010 10:34 am

haideti sa va povestesc ce am patit la primul termen.
    dupa cum v am povestit sunt in proces cu ARR ul pt ca ne au scos pe dreapta pe noi "independentii".
    la primul termen colegul meu care a initiat acelasi demers si cu acelasi avocat i s-a judecat fondul iar procesul meu mi l -au trimis pe la Inalta Curte ca sa stabileasca ei cine are competenta pt judecare.
    ciudat nu? aceeasi problema, acelasi avocat si 2 sentinte diferite
    suntem in Romania nu?
    Concluzie: nu va dati batut pt ca 2 judecatori pot decide in mod diferit 2 situatii identice
    cu alte cuvinte iti mai trebuie si mult noroc...
    Kramer

Mesaj  Kramer la data de Joi Dec 16, 2010 11:14 am

E interesant ce ne scrieti aici si totodata ciudat insa nimic nu ma mira la justitia romana. Question

cristimanolescu

Mesaj  cristimanolescu la data de Vin Dec 17, 2010 8:02 pm

asa e...
    Cine ma ajuta si pe mine cu hotararile astea doua va rog!!!
    Nu reusesc sa dau de ele.
    Help me!!!

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Mar Noi 21, 2017 8:00 am